piątek, 15 sierpnia 2014

InnerdalenInnerdalen uważana jest za najpiękniejszą, górską, norweską dolinę. Trzeba przejść cztery kilometry, momentami ostro pod górę, przez przepiękny las by dostać się do jej serca. A jak już je przeszliśmy, roztoczyła się przed nami ‘ Dolina Muminków’- bo tak nam się skojarzyło to, co zobaczyliśmy. 
Przez moment widziane obrazy wydawały się na tyle nierealnie piękne, jakbyśmy naprawdę 
znaleźli się w bajce. Nad doliną dominuje szczyt Dalatårnet (1394m nmp) o charakterystycznym kształcie iglicy. Pięknie odbija się w kryształowo czystej wodzie jeziora u jego podnóża. Sprawdziliśmy – woda lodowata, ale cudownie ochłodziła stopy w ten gorący, czerwcowy dzień. Wokół można dostrzec małe farmy i drewniane domki pokryte trawą.Tu i ówdzie znajdzie się i kana na mleko przy omszałym domku albo mały stolik.Chciało by się przysiąść na chwilę i chłonąć te widoki w nieskończoność. Niestety musimy wracać, ale możemy zabrać ze sobą te obrazy we wspomnieniach. Te i wiele innych, bo to co dane nam było zobaczyć podczas naszego pobytu w Norwegii można nazwać bez wątpienia Pięknem Dziewiczej Przyrody.

Bernadeta S.


* * *

7 komentarzy:

 1. owce wygrywają wszystko;)

  (mypuffs)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudne krajobrazy! Mam nadzieję, że kiedyś będę mogła je zobaczyć! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękno i ten spokój... świetne zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
 4. niesamowite krajobrazu i jak zawsze przepiękne zdjęcia u Ciebie

  o i jaki fajny nowy szablon!

  pozdrawiam bardzo ciepło :^)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oglądanie takich widoków uspokaja i odpręża. Pięknie tam masz! Raj dla mnie, bo jednak jestem bardziej górska i wyspowa niż plażowa. A jak widzę takie dróżki to od razu wyobrażam sobie jakie fajne by było tam rowerowe zwiedzanie. :)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie tam! Chciałabym tam być!

  OdpowiedzUsuń